42. SMOTRA - VIDEO I FOTO MATERIJAL
FOTO
12.05.2019. u 19:00 - I koncert - Glazbene i vokalne skupine
18.05.2019. u 11:00 - II koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava
18.05.2019. u 19:00 - III koncert - Odrasle folklorne skupine
19.05.2019. u 11:00 - IV koncert - Zavičajne, izvorne, nacionalne manjine i ostale skupine
25.05.2019. u 19:00 - V koncert - Odrasle folklorne skupine
01.06.2019. u 11:00 - VI koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava
02.06.2019. u 19:00 - VII koncert - Odrasle folklorne skupine
09.06.2019. u 11:00 - VIII koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava
09.06.2019. u 19:00 - IX koncert - Odrasle folklorne skupine
VIDEO
Prigodni govor - otvaranje 42. SMOTRE

12.05.2019. u 19:00 - I koncert - Glazbene i vokalne skupine

"Romska duša" - Orkestar - glazbeni sastav
Kulturno umjetničko društvo "Kustošija" - Vokalna skupina
Mješoviti pjevački zbor "Prečko 50" - Vokalna skupina
Pjevački zbor "Čežnja" - Vokalna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Veseli Prigorci" - Orkestar - glazbeni sastav
Vokalna skupina "Zrele trešnje" - Vokalna skupina
Eko-etno udruga "Prigorske sem gore list" - Vokalna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Žumberčani" - Vokalna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Zora", Adamovec - Orkestar - glazbeni sastav
Udruga "Drvo života" - VS tetice i teci - Vokalna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dubrava" - Vokalna skupina
Pjevačko društvo "Novi Zagreb" - Vokalna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dika" - Vokalna skupina
Ženski vokalni sastav "Koralde" - Vokalna skupina
Ženski vokalni ansambl "Zwizde" - Vokalna skupina
Muška pjevačka skupina "Sinovi atara" - Vokalna skupina

18.05.2019. u 11:00 - II koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava

Kulturno umjetničko društvo "Oporovec" - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Orač", Mala Mlaka - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Horvati" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Prigorski zdenec" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Resnik" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Bukovac" - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Bukovac" - Starija dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Kašina" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Mladost", Odra - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Mladost", Odra - Starija dječja folklorna skupina
Hrvatsko kulturno umjetničko društvo "Prigorec", Markuševec - Kombinirana dječja folklorna skupina

18.05.2019. u 19:00 - III koncert - Odrasle folklorne skupine

Kulturno umjetničko društvo "Bukovac" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Horvati" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Orač", Mala Mlaka - Folklorna skupina
Hrvatsko kulturno umjetničko društvo "Prigorec", Markuševec - Veteranska folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Prigorski zdenec" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sesvete" - Folklorna skupina
Hrvatsko kulturno umjetničko društvo "Prigorec", Markuševec - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Kašina" - Folklorna skupina

19.05.2019. u 11:00 - IV koncert - Zavičajne, izvorne, nacionalne manjine i ostale skupine

Kulturno umjetničko društvo "Veseli posavljaci" Bijelo Brdo - Zavičajna folklorna skupina
Folklorna skupina "Jeteliček", Češka Beseda Zagreb - Folklorna skupina nacionalnih manjina
Hrvatsko kulturno umjetničko društvo "Bosanska Posavina" Zagreb - Izvorna folklorna skupina
Grupa za međunarodni folklor SKUD-a "Ivan Goran Kovačić" - Folklorna skupina za međunarodni folklor
Posavski zavičajni klub "Derventsko kolo" - Zavičajna folklorna skupina
Lička izvorna skupina "Plješevica" - Zavičajna folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Bijelo Brdo" - Zavičajna folklorna skupina
Zavičajna udruga kordunaša "Korana" - Zavičajna folklorna skupina
Udruga bosanskih posavljaka "Izvorni običaji" - Izvorna folklorna skupina
Zavičajno društvo "Sinac" - Zavičajna folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Žepče" Zagreb - Izvorna folklorna skupina

25.05.2019. u 19:00 - V koncert - Odrasle folklorne skupine

Folklorna izvorna skupina "Remete" - Izvorna folklorna skupina
Folklorni ansambl "Sesvetska Sela" - Folklorna skupina
Folklorni ansambl "Sesvetska Sela" - Veteranska folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Ruža Prigorja" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Oporovec" - Folklorna skupina
Kulturno umjetnička udruga "Staro Brestje" - Veteranska folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Resnik" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Valentinovo" - Folklorna skupina
Kulturno umjetnička udruga "Staro Brestje" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Mladost", Odra - Veteranska folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Klas", Podsused - Folklorna skupina

01.06.2019. u 11:00 - VI koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava

Kulturno umjetnička udruga "Staro Brestje" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sijač", Lučko - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Frankopan", Remete - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Frankopan", Remete - Starija dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Vrapčanci" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Hrvatsko kulturno prosvjetno društvo "Bosiljak", Čučerje - Mlađa dječja folklorna skupina
Hrvatsko kulturno prosvjetno društvo "Bosiljak", Čučerje - Starija dječja folklorna skupina
"Etnoteka" - Mlađa dječja folklorna skupina
"Etnoteka" - Starija dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sesvete" - Starija dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Vrhovje župe Dubranec" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Klas", Podsused - Kombinirana dječja folklorna skupina

02.06.2019. u 19:00 - VII koncert - Odrasle folklorne skupine

Kulturno umjetničko društvo "Prepuštovec" - Folklorna skupina
Amaterski folklorni ansambl "Koleda" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dragutin Domjanić", Vugrovec - Veteranska folklorna skupina
Hrvatsko kulturno društvo "Braće Radića" (Folklorna družina "Jurjaši") - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Vrhovje župe Dubranec" - Folklorna skupina
Folklorni ansambl "Vrapčanci" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dragutin Domjanić", Vugrovec - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sveta Ana", Odranski Obrež - Folklorna skupina
Folklorni ansambl "Etno klub" Zagreb - Folklorna skupina
Folklorna skupina "Kolo" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Croatia" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Mladost", Odra - Folklorna skupina
Folklorni ansambl SKUD-a "Ivan Goran Kovačić" - Veteranska folklorna skupina
Zagrebački folklorni ansambl dr. Ivana Ivančana - Veteranska folklorna skupina

09.06.2019. u 11:00 - VIII koncert - Pomladci kulturno umjetničkih društava

Kulturno umjetničko društvo "Prepuštovec" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dragutin Domjanić", Adamovec - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Dragutin Domjanić", Adamovec - Starija dječja folklorna skupina
Hrvatsko seljačko pjevačko društvo "Podgorac", Gračani - Mlađa dječja folklorna skupina
Hrvatsko seljačko pjevačko društvo "Podgorac", Gračani - Starija dječja folklorna skupina
Kulturno umjetnička udruga "Prigorec", Sesvetski Kraljevec - Mlađa dječja folklorna skupina
Hrvatsko kulturno društvo "Braće Radića" (Folklorna družina "Lajbeki") - Mlađa dječja folklorna skupina
Hrvatsko seljačko pjevačko društvo "Sljeme", Šestine - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Preslica" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sesvete" - Mlađa dječja folklorna skupina
Folklorni ansambl "Zagreb – Markovac" - Mlađa dječja folklorna skupina
Kulturno prosvjetno društvo "Sveta Klara" - Kombinirana dječja folklorna skupina
Zagrebački folklorni ansambl dr. Ivana Ivančana - Kombinirana dječja folklorna skupina

09.06.2019. u 19:00 - IX koncert - Odrasle folklorne skupine

Plesno vokalna skupina "Ethnotine" - Alternativna folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Stenjevec" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Vedar osmijeh" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Mladi Prigorci", Žerjavinec - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Preslica" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Kupinečki Kraljevec" - Folklorna skupina
Kulturno umjetnička udruga "Prigorec", Sesvetski Kraljevec - Folklorna skupina
Hrvatsko kulturno prosvjetno društvo "Bosiljak", Čučerje - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Brezovica" - Folklorna skupina
Kulturno umjetničko društvo "Sijač", Lučko - Folklorna skupina
"Etnoteka" - Folklorna skupina
Hrvatsko seljačko pjevačko društvo "Podgorac", Gračani - Folklorna skupina
Kulturno prosvjetno društvo "Sveta Klara" - Folklorna skupina
Hrvatsko seljačko pjevačko društvo "Sljeme", Šestine - Folklorna skupina

12.05.2019. u 19:00 - FA HKUD Željezničar (KD Vatroslav Lisinski)

"Mandalinin san" - folklorni motivi Slavonije
"Prigorska crtica" - pjesme i plesovi zagrebačkog prigorja
"Jabuko rumena" - pjesme i plesovi otoka Ugljana
"Povila se bela loza" - pjesme i plesovi Hrvata u mađarskoj Podravini
"S one bane mora" - pjesme i plesovi moliških Hrvata
"Dok ja dojdem v Međimurje" - plesni prikaz iz Međimurja
"Postolar i vrag" - plesovi Podravine
"Mađarski plesovi" - tamburaški intermezzo
"Ide jesen" - pjesme i plesovi Posavine
"Dubrovačko-mljetska svadba"
"Ženil se je" - fragment svadbe iz Zeline
"Bunjevački motivi" - Gajde
"Kameni svati" - plesovi Hrvatskog zagorja
"Drumarac" i "Tucin spletokol" - Tamburaši FA HKUD-a Željezničar Zagreb
"Ispod duba stoljetnoga krade Veles mladog Boga" - Pokuplje

26.05.2019. u 19:30 - FA SKUD Ivan Goran Kovačić (Kazalište Komedija)

"Ajde diko, ajde lane moje" - Pjesme i plesovi zapadnog Brodskog posavlja
"Za onom gorom zelenom" - Tri napjeva iz Bilogore
"Stari splitski plesovi"
"Drmeš"
"Od Petarde do Ižipa" - Pjesme i plesovi Baranje
"Dober večer z mega srca ružica" - Pjesma iz Međimurja
"Jedna mala ružica" - Folklorni motivi Međimurja
"Lipo ti je u matere moje, samo da se godine ne broje" - Pjesme i plesovi Hrvata Livanjskog polja, Bosna i Hercegovina
"Krčki tanac"
"Kordunaške uspomene"
"Zagorski nokturno" - autor teksta: Drago Bahun, autor glazbe: Božo Potočnik
"Zagorska svadba"
"Ispod ždalskog mosta" - Pjesme i plesovi Ždale, Podravina

10.06.2019. u 19:30 - ZFA dr. Ivana Ivančana (Dom HV)

"Volim gajde, neg' tambure troje" - Pjesme i plesovi Baranje
"Sa šibenskih otoka"
"Na Hati" - Pjesme i plesovi iz sjevernog Gradišća
"915. leto" i "Ideju regruti" - Pjesme i plesovi Međimurja
"Preko Drave" - Plesovi Hrvata iz mađarske Podravine
"Čika Marko u Tavankutu" - Tamburaški intermezzo
"Kolo igra, tamburica svira" - Pjesme i plesovi Hrvata Bunjevaca
"Ženina volja" - Pjesme i plesovi Posavine
"Dalmatinska poskočica"
"Žito žela" - Pjesme i plesovi Pokuplja
"Da mi je znati" - Pjesme i plesovi Korčule, praizvedba
"Drava i Susedova Marica"
"Podravski svati"

Prijem stranaka:

Maksimirska 51a

  • PONEDJELJAK
    13:00 - 17:00
  • ČETVRTAK
    09:00 - 13:00

Tehnička podrška:

  • © ZAFAZ - Zagreb, 2014.